Upotreba reči paradoks u književnim delima


Trebješanin, Žarko - PREDSTAVA O DETETU U SRPSKOJ KULTURI

71; Betelhajm, B., Simboličke rane, Vuk Karadžić, Beograd 1979; Majerhof, Barbara, „Obredi prelaza: proces i paradoks“, Gradina, 10, Niš 1986. ¹⁰ Malinovski, B.

Ljubiša, S. M., Djela, I—III, Obod, Cetinje 1974. Majerhof, Barbara, „Obredi prelaza: proces i paradoks“, Gradina, 10, Niš 1986. Majzner, M. J., „Srpske narodne pripovetke“, Rasprave i građa, SEZ, L, SKA, Beograd 1934.

Danojlić, Milovan - NAIVNA PESMA

nivou, i to još u naknadu, to Nediću, a ni mnogima posle njega, nije izgledalo vredno pažljivijeg izučavanja, niti su paradoks smatrali zanimljivim.

Skerlić, Jovan - ISTORIJA NOVE SRPSKE KNJIŽEVNOSTI

Hrvatska i srpska književnost su književnosti jednog naroda i jednoga jezika, ali to su još dve književnosti. To je paradoks, anahronizam, dokaz naše kulturno-nacionalne zaostalosti, ali to je tako.

Petković, Novica - Dva srpska romana (studije o Seobama i Nečistoj krvi)

može poricati stara tvrdnja o „nedovoljnoj pismenosti”, ali se zato iz drugog ugla posmatra i drugačije se procenjuje. Paradoks, ako je paradoks, u tome je, naime, što se nesigurna sintaksa - baš zahvaljujući činjenici da Stanković nije umeo, mogao

Paradoks, ako je paradoks, u tome je, naime, što se nesigurna sintaksa - baš zahvaljujući činjenici da Stanković nije umeo, mogao ili hteo da

Copyright 2024 Igra Recima Politika privatnosti