Upotreba reči socijalizacijskih u književnim delima


Trebješanin, Žarko - PREDSTAVA O DETETU U SRPSKOJ KULTURI

u prethodnim delovima ovog rada, najracionalnije i najcelishodnije je pretpostaviti da iza sistema magijskih i socijalizacijskih postupaka stoje dve slike, dva modela deteta i detinjstva: 1. mitsko-magijski (magijsko-religijska predstava) i 2.

U procesu odrastanja, kultura mora da pruži podršku detetu (sistemom socijalizacijskih postupaka i obredima prelaza) na njegovom teškom putu ka zrelosti, posebno u onim graničnim prekretnim tačkama u

Svakodnevno shvatanje prirode deteta u patrijarhalnoj kulturi najbolje se može rekonstruisati na osnovu tipičnih socijalizacijskih postupaka, a zatim i analizom predstave deteta u jeziku i jezičkim tvorevinama.

). Sâm proces razvoja u svetovnom modelu razvoja deteta, na osnovu tradicijskih socijalizacijskih postupaka i odnosa prema odrastanju, možemo predstaviti kao jednostavno, pravolinijsko kretanje dobro utvrđenim putem.

druge do šeste godine i od osme do dvanaeste), tada je dete pod najintenzivnijim dejstvom realne, svakodnevne brige i socijalizacijskih mera i postupaka kojima se ono oblikuje u odraslog člana zajednice.

periodima života deteta stoje u obrnutoj srazmeri sa obimom, raznovrsnošću i intenzitetom delovanja putem praktičnih socijalizacijskih postupaka kojima se ono podvrgava u toku razvoja.

Copyright 2024 Igra Recima Politika privatnosti