Употреба речи протумачио у књижевним делима


Црњански, Милош - Сеобе 2

А госпожа Фемка, кад јој је протумачио, рекла је само: „Ју!“ Она је још једном, последњег дана, пред полазак Павлов из Будима, рано, ујутру, прошла, у

Исакович онда, замуцкујући, упита да ли би му било дозвољено да каже, усмено, оно што је у лазарету чуо, а можда није протумачио добро. Кајзерлинг онда рече да је зато капетана и звао.

Умало није арестиран и Штерба, кад је пошао за Дукљу. Он је, међутим, протумачио да је целој тој узбуни крива лаковерност, у несрећи, која је главна црта карактера, каже, у његових сународника.

“ Вишњевски је вртео главом, са неверицом, кад то чу, и кад му је Вуич то протумачио. У свом извештају, тај куриозум, није поменуо.

Је ли могуће, да, кад падају, неко, негде, у том тренутку, одлази са овог света? Зар смерт – коју му је поп Микаило протумачио, утешно, као ситницу, као зрно песка у мору – има толику цену, и кад је само смерт једног, јединог, људског, бића, зар

Тако му је, каже, протумачио то, поп Микаило, при његовом пошаствију у Росију. Имао је Вани право! Тог лета Павле Исакович премештен је у Чернигов.

Црњански, Милош - Сеобе 1

чистог лика, мада беше изнурен од живота који није разумела, ни знала, док јој га Аранђел Исакович није испричао и протумачио.

Станковић, Борисав - НЕЧИСТА КРВ

И онда, да не би то њено одбијање протумачио он тако: да као она зато жели да ти ханови на граници остану што зна да ће он морати сваке године тамо по неколико

Десница, Владан - Прољећа Ивана Галеба

Лијечници су почели испољавати онај карактеристични небрижни оптимизам. „Изгубљен случај” — протумачио сам то одмах. Зажелела је да оставимо санаториј. Пустили су нас без противљења.

Пупин, Михајло - Са пашњака до научењака

Замолио сам је да ми опрости што сам погрешно протумачио оно што ми је казала њена мајка, када је препоручивала да што пре постанем Американац и, надовезао на то, да сам сада

Билхарц ми је протумачио да Бут има бољу дикцију те га и ја боље разумем. дикција, та велика вештина потиче још од старих Грка.

Чајкановић, Веселин - РЕЧНИК СРПСКИХ НАРОДНИХ ВЕРОВАЊА О БИЉКАМА

углавном су понављање оних веровања која је Чајкановић у »Речнику« размотрио,, класификовао и протумачио. Ретке су чак и друкчије појединости, какве су следеће.

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности