Upotreba reči zabavne u književnim delima


Trebješanin, Žarko - PREDSTAVA O DETETU U SRPSKOJ KULTURI

Đorđević klasifikovao je dečje igre na osnovu njihove uloge na sledećih pet kategorija: viteške igre, zabavne igre, igre duha, igre za dobit i orske igre.

: „kamena s ramena“, „skoka junačkoga“, „halka“, „rvanje“ itd.). Zabavne igre su „one u kojima se težnja za igrom ispoljava tako da su telesni pokreti namenjeni isključivo zabavi igrača“ (u ovu

Zabavne“ igre, odnosno igre zamišljanja, dramskog predstavljanja, uglavnom igraju devojčice ili mešovite grupe dečaka i devojčica.

Ove raznovrsne i zabavne verbalne igre svedoče koliku važnost narod pridaje razvoju govora. Kao svojevrsne logopedske vežbe koriste se

Dečaci i momci igraju svoje junačke, viteške igre, a devojčice i devojke svoje zabavne i dramske igre. Ponekad se igraju zajedno i onda u igrama često ima elemenata sublimiranog, manje ili više prikrivenog

Skerlić, Jovan - ISTORIJA NOVE SRPSKE KNJIŽEVNOSTI

sadrži više poezije i literature no roman Jakova Ignjatovića istoga imena, i imao je više čitalaca no mnoga dela iz zabavne književnosti. Kao što je Mijatovićeva istorija literarna, isto tako je njegova literatura istorijska.

Knežević, Milivoje V. - ANTOLOGIJA NARODNIH UMOTVORINA

na večernjim poselima, u domaćoj atmosferi, kraj ognjišta izvode, primitivnim glumačkim i teatarskim sredstvima, prave zabavne i scenske igre i prikazivanja.

Leskovac, Mladen - STARIJA SRPSKA POEZIJA

selo Žabare u koritu livade tučne, S brzom Jasenicom, kićenom valjaonicama mnogim, Đorđe gde slatka detinjstva mu zabavne provede dane, Kradom izbegoše, turska klonivši se strašnoga hana.

Copyright 2024 Igra Recima Politika privatnosti