Употреба речи прекосјутра у књижевним делима


Матавуљ, Симо - УСКОК

— Ја бих могао сјутра да га походим? — Не сјутра. Првога дана Божића полази се само браство! Прекосјутра, на Божји дан, можемо заједно! По свој прилици, ићи ће и кнез и још двојица-тројица од наших!

примакну дјевојчиној кући, онда из ње изиде њен барјак, бива, првијенац и барјактар, а то ћу, као што знаш, бити ја прекосјутра.

Панић-Суреп, Милорад - СРПСКЕ НАРОДНЕ ПРИПОВЕТКЕ АНТОЛОГИЈА

А они му кажу: — Четири паре. — Е — вели — добро! Четири паре данас, четири сјутра, то је осам, а четири прекосјутра, то је дванаест и тако сваки дан. Да сам ја тај занат знао, не бих данас чувао сеоскијех говеда.

Матавуљ, Симо - УСКОК ЈАНКО

“ „Нека сад“, рече Пејо, дижући се он. „Но чуј! Не иди сјутра на Мирац, као што ти попријед рекох, него прекосјутра, кад ја пођем на Цетиње по Јанка, по зета“, додаде шапатом. „Е, ја бјех и заборавила онога!

Караџић, Вук Стефановић - СРПСКЕ НАРОДНЕ ПРИПОВЈЕТКЕ

” А они ми кажу: ,,Четири паре.” „Е!” вели „добро! четири паре данас, четири сјутра, то је осам, а четири прекосјутра, то је дванаест и т. д. да сам ја тај занат знао, не бих данас чувао сеоскијех говеда.

на крај изићи по покори коју је владика мало приђе казао, рече грјешнику: „Још два пут јеђи меса, то јест сјутра и прекосјутра, па очитај три оченаша и четири богородице дјево, па у четвртак приступи са страхом да се причестиш.“ 24.

Ђурић, Војислав - АНТОЛОГИЈА НАРОДНИХ ПРИПОВЕДАКА

на крај изићи по покори коју је владика мало приђе казао, рече грјешнику: — Још двапут јеђи меса, то јест сјутра и прекосјутра, па очитај три „Оченаша“ и четири „Богородице дјево“, па у четвртак приступи са страхом да се причестиш.

Ђурић, Војислав - АНТОЛОГИЈА НАРОДНИХ ЈУНАЧКИХ ПЕСАМА

Но чу ли ме, вјеран слуго Лазо! Данас петак, а сјутра субота, прекосјутра свијетла неђеља, поћи ћемо у лов у планину, позваћемо стара Југ-Богдана, с њим ће поћи девет Југовића; ти не иди у

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности