Употреба речи будимском у књижевним делима


Црњански, Милош - Сеобе 2

Није више трчкарала боса, а није више смела ни да се кикоће. Ућуткали су је на ходницима у једном, будимском, манастиру Клариса. Била је седамнаест година кад су је удали за Божича.

Збрка је велика и у кореспонденцији исељеника, са родним крајем. Према једном писму Исаковича будимском комерсанту, Георгију Ракосавлевичу, сенатор Стритцески, отац Петрове жене, умро је у Новом Саду, те године.

Црњански, Милош - Сеобе 1

Шта је после рекао епископу, кога је знао још из доба када је Ненадович био писар у будимском магистрату и како се уопште провео после, у том владичанском летниковцу, где су били удесили прво строго општежитије,

Лесковац, Младен - СТАРИЈА СРПСКА ПОЕЗИЈА

строфе ИВ: отведет м. отлучив; ст.1. строфе В: преславни м. пресилни. Песма је без измена прештампана у Каулицијевом будимском издању Пјесни различнија из год.

Доживела је и три имитације. Тако је Милош Поповић-Фрулица штампао у Пештанско-будимском скоротечи од 2. августа 1842, ч. 10, стр.

ПРАТЕР (стр. 267). Штампано на стр. 189—90. Дјела И. ЉУБОПЕВАЦ (стр. 268). Песма је први пут штампана у Пештанско-будимском скоротечи од 9. јула 1842, ч. 3, стр. 13а; овде је дат тај текст, само што је Живковићево боравитћу из ст. 2.

ЦВЕТ (стр. 270). Песма је први пут објављена у Пештанско-будимском скоротечи од 22. октобра 1842, ч. 33, стр. 201а; овде се штампа према томе тексту. У издању М.

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности