Употреба речи вазнесења у књижевним делима


Симовић, Љубомир - НАЈЛЕПШЕ ПЕСМЕ

Молимо да нам се небо отвори, да нас прими, да нас озаре Богојавлења, Благовести, Преображења, Вазнесења, Васкрс, а шапе и канџе доњега света и мрака пружају се за нама, да нас врате у мрак и гмизавце!

Теодосије - ЖИТИЈА

Тада и велику цркву Господњег Вазнесења у Жичи, која се зове Архиепископија, почеше зидати, и многе друге цркве, мале и велике, свети сазида Док остаде као

Владислав тада узе и благослов од светога архиепископа, и поче зидати манастир у месту које се зове Милешева, у име Вазнесења Господа нашега и Бога Ицyца Христа.

који сам тај краљ Владислав сазда, у место које се зове Милешева, положише га славно и часно ту у великој цркви Вазнесења Господња у светлом и часном гробу, који му Владислав краљ беше спремио, псалмима и непрестаним песмама славећи Бога.

Сава, равноапостолни први архиепископ и учитељ српски, цео и неразрушен и благоухан лежи у великом манастиру у цркви Вазнесења Господњег, коју је саздао благочастиви краљ Владислав, у месту које се зове Милешева.

Петковић, Новица - Два српска романа (студије о Сеобама и Нечистој крви)

се, са свим тим ваља довести у везу то што јунаци Сеоба имају тренутке дубоке визуелне слутње, односно песничког вазнесења или епифаније, тј.

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности