Употреба речи вестима у књижевним делима


Црњански, Милош - Сеобе 2

и оним, што је тако мирно, насмејано, брбљала, устаде, па рече да је дошао, не да слуша женске разговоре, него са злим вестима.

Црњански, Милош - Сеобе 1

стању, што му се већ чињаше као и умирање, примао је официре и гласнике које му дотураше Беренклау, са наредбама и вестима о опсади. Одличан вођ иначе, Исакович попусти најпосле, пошто га потполковником не именоваху никако.

Тај крај нарочито се беше прочуо вестима што их је добијао из туђине. Ту се прво дознаде да погибе Аркадије Исаковичев слуга, и да му ни мртво тело не нађоше.

И мада је пред очима те шарене гомиле, изнурене немаштином и вестима са ратишта, одржано само кратко опело, она се, после, ипак разишла задовољна.

Јаковљевић, Стеван - СРПСКА ТРИЛОГИЈА 1

Ту је потпоручник Алекса, па онда иди тамо... Је ли, шта има ново? Причао сам им о неким коморџијским вестима. Али њих је највише интересовало када ће се завршити рат.

Нушић, Бранислав - НАРОДНИ ПОСЛАНИК

ЈЕВРЕМ: Прескочи! ДАНИЦА (чита): „Енглеска”. ЈЕВРЕМ: Прескочи и Енглеску. Види-дер ти тамо, у дневним вестима: да није ко од бивших министара ишао у двор, јер, знаш, чим бивши министри почну да иду у двор, онда знај да ће бити

Васић, Драгиша - САБРАНЕ ПРИПОВЕТКЕ

Ретко би се кад заустављали на каквим бургијама и скандалима из иностранства, аутомобилским несрећама, или на вестима из Кине, Индије и Русије, одакле би се јављало о догађајима заиста необичним и несавременим, док су пак филмску или

Краков, Станислав - КРИЛА

Иначе би дан био тих. Војници се радовали вестима, које је курир донео из Солуна. Исто као и коњаку. Овај је донет у сандуцима.

Ненадић, Добрило - ДОРОТЕЈ

Вратио се с Куле с тако добрим вестима да је сироти Макарије помрачио од одушевљења. Препородио се. Гаче и гугуче, показује безубе десни.

Секулић, Исидора - Кроника паланачког гробља

После неколико месеца, опет погоршање, и хитно путовање Тошино. Сад су почела долазити писма с рђавим вестима, и најзад депеша Петровој жени: да морају одмах натраг, „много је ларме у лечилишту, Петру треба тишина”.

То што су одрасли говорили, било је пуно бесмисла: према тим вестима или мишљењима, деца су се бар на четири разна места удавила, или се уопште нису удавила, или уопште нису ни долазила

Ђурић, Војислав - АНТОЛОГИЈА НАРОДНИХ ЈУНАЧКИХ ПЕСАМА

имали извесног успеха користећи забуну која је настала код Турака када је „неко веома благородан“ то је по доцнијим вестима Милош Кобилић (Обилић) „кога облагаше завидљивци своме господару и осумњичише као неверна, претварајући се да као

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности