Употреба речи владимир у књижевним делима


Скерлић, Јован - ИСТОРИЈА НОВЕ СРПСКЕ КЊИЖЕВНОСТИ

РАНКОВИЋ 297 СТЕВАН СРЕМАЦ 299 РАДОЈЕ ДОМАНОВИЋ 303 СВЕТОЗАР ЋОРОВИЋ 305 ВОЈИСЛАВ Ј. ИЛИЋ 307 ВЛАДИМИР М. ЈОВАНОВИЋ 314 МИЛОРАД Ј. МИТРОВИЋ 316 АЛЕКСА ШАНТИЋ 318 МИЛЕТА ЈАКШИЋ 319 МИЛОРАД ПЕТРОВИЋ 320 БРАНИСЛАВ Ђ.

Милићевић, Владимир Јовановић, Милорад Петровић, неколико најновиЈих писаца). Поред обилније садржине, ова књига је другаче и писана.

народне прошлости и пише цео један велики циклус историјских слика Из књига староставних (Велики жупан Часлав, Владимир Дукљанин, Војислав Травуњанин, Велики жупан Властимир, Мутимир и браћа му, Растко, Краљ Драгутин, Смрт цара Лазара,

мајстор у српском стиху, и са Његошем, Змајем и Јакшићем он иде у ред првих песника целе српске књижевности. ВЛАДИМИР М.

Васић, Драгиша - САБРАНЕ ПРИПОВЕТКЕ

(Водници ове чете били су четири млада и одлична официра, потпоручници и то: Иванко Обрадовић, Владимир Јоксимовић, Драгутин Кнежевић — сада професор негде у јужној Србији и Радомир Милаћ — сада београдски адвокат; од

Петковић, Новица - Два српска романа (студије о Сеобама и Нечистој крви)

Лазаревић, додуше, није објаснио у чему је неправилност; од најранијих критичара чинио је то, колико знамо, једино Владимир Ћоровић.

Добар пример је управо онај који Владимир Ћоровић без одобравања разматра. 156 У јунакињином односу, наиме, према свекру Марку има приметнога двојства и

Лесковац, Младен - СТАРИЈА СРПСКА ПОЕЗИЈА

Михалек, наставница Музичке школе из Вршца; Влада Поповић, првак Опере Српског народног позоришта из Новог Сада; Владимир Тополковић, диригент Опере Српског народног позоришта из Новог Сада; Јован Севдић, академски сликар и рестауратор

Ивић, Павле (са групом аутора) - Кратка историја српске књижевности

Први такав српски светац јесте зетски кнез Владимир, идеалан хришћански владар, који неправедно страда у династичким борбама око власти (1016).

век), бугарски кнез Борис (9. век) и руски кнез Владимир (10. век). Стефан је светом Симеону - Немањи приписао и улогу свеца заштитника домовине, по угледу на култ Димитрија

Миланковић, Милутин - КРОЗ ВАСИОНУ И ВЕКОВЕ

СРЕЋА У НЕСРЕЋИ 129 XXІВ ПРИРОДЊАЧКИ МУЗЕЈ У БЕРЛИНУ. СТАБЛО ЖИВОТА 136 XXВ ГРАЦ. ВЛАДИМИР КЕПЕН И АЛФРЕД ВЕГЕНЕР 144 ХХВІ РОЂЕЊЕ НАШЕ ЗЕМЉЕ.

Мени је пала у део велика част да ту отмену даму уведем, руку под руку, у царство геологије. XXВ ГРАЦ. ВЛАДИМИР КЕПЕН И АЛФРЕД ВЕГЕНЕР Грац Стари главни град Штајерске био је одувек рај пензионера, особито оних војничког реда.

То су били Владимир Кепен и његов зет Алфред Вегенер, две дивне научничке фигуре којима желим да посветим неколико страна наше преписке.

Одавна ме је већ чудило да се зове Владимир, не мање што ми је своја писма редовно адресовао беспрекорном ћирилицом. Чим седосмо за стол, ја га запитах о том и

Секулић, Исидора - Кроника паланачког гробља

Хо, богати, што је то напаст бити одликаш! Ем си оцу узданица, ем ти директор једнако у очи гледа. Владимир Рибарић, лепа средња мера, и дивота! Сигуран је да пасти не може, а директор га се не тиче.

Диван, чисто духовни празник, какав засија у сиромашним кућама кад и тамо зађе нада. Другови лармају. Владимир Рибарић држи говор. Павле и Милан грле Бранка.

Реч „последњу”, пресече као нож и охлади. Језа. Сви закопчали капуте и дошли тањи, и танки као сенке. Павле и Владимир седоше за клавир. Две виолине, две тамбуре, брач.

то је повратак у гимназију, у сиротињу? Дакле, не.” И уписао се на медицину. Владимир Рибарић је преко ферија заиста обишао неколико царстава, али се најзад зауставио у малој републици Швајцарској.

— Друго сам хтео, Бранко. Да ти саопштим да у разреду нашем имамо конкурента на пољу књижевности. Владимир Рибарић, онај демон, који је додуше био добар ђак, али школу учио без књига и био слаб баш на перу — написао драму, и,

Нушић, Бранислав - АУТОБИОГРАФИЈА

За једним дугим столом седели су окупљени: Милован Глишић, Милутин Илић, Симо Матавуљ, Драгомир Брзак, Владимир Јовановић, Никола Ђорић, Драгутин Илић, Паја Адамов, Иво Војновић, Коста Арсенијевић, Стеван Сремац, Јанко

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности