Употреба речи герарда у књижевним делима


Миланковић, Милутин - КРОЗ ЦАРСТВО НАУКА

мојој кући, па и на самом тавану, да бих пронашао податке како је изгледала Сиракуза у доба Архимеда, Толедо у доба Герарда, Рим у доба Коперника, Магдебург и Беч половином седамнаестог, а Париз и Лондон половином деветнаестог века и какви су

О личности Герарда из Кремоне зна се врло мало, но када сам прикупио довољне податке о средини у којој је живео, могао сам га предочити

смањеном обиму јер сам у њ уврстио само појединачно обраћене животописе Питагоре, Демокрита, Аристотела, Аристарха, Герарда, Коперника, Герика, Њутна, Кивијеа, Фарадеја и Дарвина, њих дванаест на броју.

Земља има довољно места за све нас. Не дођох овамо да вам правим конкуренцију, већ да посетим свог земљака, Герарда из Кремоне“. Он одану душом. „Герарда из Кремоне? - Знам га врло добро, он је - Бог му дао дуг живот!

Не дођох овамо да вам правим конкуренцију, већ да посетим свог земљака, Герарда из Кремоне“. Он одану душом. „Герарда из Кремоне? - Знам га врло добро, он је - Бог му дао дуг живот! - мој искрени пријатељ“.

То су биле бар три пута веће од његових властитих трошкова, како сам то, према ономе што сам од Герарда чуо, израчунао у глави, но то сам прећутао.

“ „Па Герардо ми рече да му плаћате само двадесет пиастера по табаку“. „Двадесет пиастера? - Праведни боже! - Ве сте Герарда рђаво разумели“. „Добро сам га разумео“: „Онда се он рђаво изразио. Двадесет пиастера по табаку? - Куд је забраздио!

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности