Употреба речи доступне у књижевним делима


Требјешанин, Жарко - ПРЕДСТАВА О ДЕТЕТУ У СРПСКОЈ КУЛТУРИ

Због свих ових недостатака нама доступне етнолошке литературе која се односи на промене обичаја из животног циклуса били смо принуђени да изведемо једно

Данојлић, Милован - НАИВНА ПЕСМА

У расправама о дечјој књижевности, онима које су доступне нашем читаоцу, најчешће се приказују видови употребе ове врсте књижевних дела.

Особина ових песама - не циљ, не задатак јесте да су доступне и деци. Садржајем и техником, те су песме, у начелу, блиске детету.

Изван ње, тај свет постоји као споредна функција једне више, утврђене или неутврђене, доступне или недостижне сврхе. У дечјој песми он показује свој унутрашњи, ирационални, лирски разлог бивствовања.

Многе намерно писане дечје песме и приче буквално су намењене деци: одговарају њиховом непазвијеном укусу, дакле доступне су им; свако их дете може разумети; сваки, а посебно лош наставник, може их „протумачити”.

Миљковић, Бранко - ПЕСМЕ

ће бити прилагођене Кад народ открије тајну како се постаје велик Тргови ће остати без споменика Некад само песницима доступне тајне Биће проглашене својином народа ПОЕЗИЈУ ЋЕ СВИ ПИСАТИ Сан је давна и заборављена истина коју више нико не уме

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности