Употреба речи изражајне у књижевним делима


Данојлић, Милован - НАИВНА ПЕСМА

а непредвиђена и непредвидљива дела дозвољавају могућност заснивања теоретских претпоставки једног стила, једне изражајне особености — реч жанр чини ми се прејака и неодговарајућа.

Има, међутим, много ваљаних писаца које овакве, поједностављене изражајне творевине не привлаче, који никад нису осетили потребу да се у њима огледају, нити да своју визију до тог ступња, и у

” Главно и споредно, ниско и високо, озбиљно и неозбиљно, јесу категорије којима се несрећно и површно обележавају изражајне тежње и искуства. Битна је изворност и силина визије, снага појединачног дара, а не висина на којој се визија јавља.

Потребно је, значи, одредити и описати услове настанка дечје песме, њене изражајне одлике, те, упоредивши је са писаном поезијом у најширем смислу речи, утврдити разлике и посебности.

у једном тренутку, стварчице за децу учиниле као пријатна оаза у пустињи самодопадљиве изабраности, преозбиљности и изражајне затворености модернизма. Добру дечју књигу може читати свако ко то зажели.

Ивић, Павле (са групом аутора) - Кратка историја српске књижевности

Тај језик, касније назван славеносрпским, сједињавао је у себи изражајне могућности двају или чак трију језика, али је био оптерећен двема тешким слабостима, које су се показале фаталним за

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности