Употреба речи прераду у књижевним делима


Скерлић, Јован - ИСТОРИЈА НОВЕ СРПСКЕ КЊИЖЕВНОСТИ

материјал, некритички уношен, често препричаван из књиге у књигу, нису увек сигурне, и у сваком случају захтевају прераду из основа. ПРИПОВЕДАЧ.

Миланковић, Милутин - КРОЗ ЦАРСТВО НАУКА

количину дувана купљену од произвођача, већ су, напротив, један део њен морали сагорети јер није био способан за прераду“. „Шта одговорише на то потказивачи?“ „Ништа. Ућуташе, и цела та ствар дође у заборав.

Десница, Владан - Прољећа Ивана Галеба

лијепога и ружнога, сви ми осјећамо да у њима латентно лежи неки естетски квалитет, да су оне подобне за естетску прераду, па да се од њих доиста касније често и праве поеме и трагедије и симфоније и слично.

Опачић, Зорана - АНТОЛОГИЈА СРПСКЕ ПОЕЗИЈЕ ЗА ДЕЦУ ПРЕДЗМАЈЕВСКОГ ПЕРИОДА

Не заборавимо, и његова поезија за децу настаје на подстицај школских педагога и неретко представља препев или прераду песама из разних извора.

Јовановић Змај је објавио своју прву песму за децу „Лењи Гаша“, у ствари прераду једне Левенштајнове песме 1860. Ђорђе Натошевић: Бисерје и драго камење.

Ђурић, Војислав - АНТОЛОГИЈА НАРОДНИХ ЈУНАЧКИХ ПЕСАМА

То је њен метеријал. Али не ма коју митологију, тј. не коју му драго несвесно уметничку прераду природе (укључивши ту и све предмете, тј. и друштво).

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности