Употреба речи симоновић у књижевним делима


Лесковац, Младен - СТАРИЈА СРПСКА ПОЕЗИЈА

” — Подробније о иришкој куги в. и Радивој Симоновић, Куга у Срему 1795. и 1796. Опис помора са особитим обзиром на културно стање ондашњега народа.

Чајкановић, Веселин - РЕЧНИК СРПСКИХ НАРОДНИХ ВЕРОВАЊА О БИЉКАМА

РСА — Речник српскохрватског књижевног и народног језика (Речник Српске академије) СЕЗ — Српски етнографски зборник Симоновић — Драгутин Симоновић, Ботанички речник имена биљака, Београд, 1959.

књижевног и народног језика (Речник Српске академије) СЕЗ — Српски етнографски зборник Симоновић — Драгутин Симоновић, Ботанички речник имена биљака, Београд, 1959.

Вук, Рјечник, ѕ. У. јавор и клен, и Драгутин Симоновић, Ботанички речник имена биљака, Београд, 1959, ѕ. в. јавор и клен). ЈАГЛИКА Сцхлüѕѕелблуме (прімула веріѕ елатіор).

Упор. »ајма (или аљма)«, »ајма или аљма« (ибид., 9; 40; в. и »Регистар«). Упор. и Симоновић и РСА. Код Вука (Рјечн.) и Шулека, код којих се такође не налази назив ајма, забележени су као синоними влашац и

Клод Леві-Строѕ, Дівља міѕао, Београд, 1966, 309 ид. Дивља ружа. Зове се и шипурак (в. нпр. Симоновић; СЕЗ, 58, 1948, 358). Штити и од вампира: код Поповаца су гроб и мртваца мерили прутом од д. р.

Карамфил. Међу називима недостаје: каранфил. Код Вука (Рјечн.) јавља се тај облик, али недостаје: карамфил. Шулек и Симоновић бележе оба облика. Кафа.

Бејтуран (артеміѕіа аннуа). В. Симоновић: бајтуран, бејтуран и др. Граном б. помете се место на коме је лежао покојник да би се отклониле нечисте силе (ГЕИ,

Брзородица (грамен праецоx?). Не бележе је ни Шулек ни Симоновић (ни РСА). У Ресави (у Црквенцу) породиља се ради лакшег порођаја кади брзородицом: »сасушену траву ставе на жар у суд,

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности