Употреба речи социјализацијских у књижевним делима


Требјешанин, Жарко - ПРЕДСТАВА О ДЕТЕТУ У СРПСКОЈ КУЛТУРИ

у претходним деловима овог рада, најрационалније и најцелисходније је претпоставити да иза система магијских и социјализацијских поступака стоје две слике, два модела детета и детињства: 1. митско-магијски (магијско-религијска представа) и 2.

У процесу одрастања, култура мора да пружи подршку детету (системом социјализацијских поступака и обредима прелаза) на његовом тешком путу ка зрелости, посебно у оним граничним прекретним тачкама у

Свакодневно схватање природе детета у патријархалној култури најбоље се може реконструисати на основу типичних социјализацијских поступака, а затим и анализом представе детета у језику и језичким творевинама.

). Сâм процес развоја у световном моделу развоја детета, на основу традицијских социјализацијских поступака и односа према одрастању, можемо представити као једноставно, праволинијско кретање добро утврђеним путем.

друге до шесте године и од осме до дванаесте), тада је дете под најинтензивнијим дејством реалне, свакодневне бриге и социјализацијских мера и поступака којима се оно обликује у одраслог члана заједнице.

периодима живота детета стоје у обрнутој сразмери са обимом, разноврсношћу и интензитетом деловања путем практичних социјализацијских поступака којима се оно подвргава у току развоја.

Copyright 2024 Igra Recima Политика приватности